Bugün - 24 Mart 2018 Cumartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Yayın İlkeleri
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.silivrimiz.com Logo
Gündem
Politika
Belediye
Kültür Sanat
Eğitim
Esnaf
Spor
Cemiyet
Doğum
Vefat
Diğer »
-
İstanbul 10°°C
Haber Detayları

Sert: “Silivri'yi Dünya Kenti Yapmaya Geliyorum“

AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Mimar Tahir Sert, önceki akşam Fatih Mahallesi’nde yapılan mitingde vatandaşlarla buluştu.

Politika Haberi - 26 Mart 2014 Çarşamba - 20:55
AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Mimar Tahir Sert, önceki akşam Fatih Mahallesi’nde yapılan mitingde vatandaşlarla buluştu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Mimar Tahir Sert, önceki akşam Fatih Mahallesi’nde yapılan mitingde vatandaşlarla buluştu. Mitinge Fatih Mahallesi sakinlerinin yanı sıra İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Sakallı,  AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral, eski İlçe Başkanı Metin Karakaş, önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Turan, AK Parti Silivri Kadın Kolları Başkanı Zinnet Demirel, AK Parti Silivri Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Gezeren, Bağımsız Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir, Çanta eski Belediye Başkanı Saffet Sert, Selimpaşa eski Belediye Başkanı Ahmet Yağcıoğlu,  Değirmenköy eski Belediye Başkanı Osman Topaç, Ortaköy eski Belediye Başkanı Erdinç Tabak, Gümüşyaka eski Belediye Başkanı Hüseyin Agu, Belediye Meclis Üyesi Adayları, Fatih Mahalle Başkanı İslam Gürcan ve Teşkilat Mensupları katıldı. Kale Mahallesi programı davul zurnalar eşliğinde sahne alan Tayfun’un şarkıları ile başladı. Hemen ardından miting alanına giriş yapan AK Parti Heyeti, dev bayrak ve havai fişek gösterileri ile karşılandı.

 

KALE MAHALLESİNİ ÖKSÜZ BIRAKTILAR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Silivri’yi çok önemsediğini belirten AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral; “Sizleri çok seviyorum. Bu güzel manzara için hepinize çok teşekkür ediyorum. Fatih Mahallesi bizi mahcup etmedi ve etmeyecek. Sizlere çok güveniyoruz ve çok inanıyoruz. Geçen hafta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Silivri’yi ziyaret etti. Sizler 3 saat içinde on binlerce kişi bir araya gelip, başbakanımızı karşıladınız. Sayın Başbakanım Recep Tayyip Erdoğan tüm dünyanın izlediği İstanbul mitinginde Silivri dedi. Bugün mitinglerinde yine Silivri’ye teşekkür etti. Komşularım, akrabalarım başbakanımız Tahir Başkanımıza, Silivri’yi istiyorum dedi. Bu Silivri hizmetten yıkılacak demek. Birileri geldi, burada miting yaptı. Kale Mahallesine bir tane çivi çakmadı. Sizlere utanmadan, sıkılmadan, “Bana İski iş yaptırmadı” dedi. Onun engellediği dediği İski, Silivri’ye 1.2 katrilyon yatırım yapmış. Nerede yaşıyorsun sen? Bu mahalle Hüseyin Turan Başkanımızın dönemini sonrasında öksüz kaldı. Bu iş kadro işidir. Bu iş ekiple güzel olur. Sizlere inanıyorum ve güveniyorum. Beni mahcup etmeyeceğinizi biliyorum” dedi.

 

SEN RENK DEĞİŞTİREN BUKALEMUN GİBİ OLDUN

Senelerdir Fatih Mahallesi’nde ikamet eden, Bağımsız Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir konuşmasında; “Arkadaşlar ben bir söz verdim mi tutarım. Kale Mahallesi’nde mevcut Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar’ın yolsuzluk belgelerini sizlerle paylaşacağım. E-5 boyunda metrekare değeri 1.5 Milyar TL olan yeri 400 Milyon TL olarak satmışlar. Her zaman mahallem olan Kale Mahallesi’nde konuşmak bana ayrı bir heyecan verdi. Özcan Işıklar tarih yazdım dedi. Sen tarihçisin ama tarih falan yazmadın. Silivri’de 28 yıl uğraştım, çabaladım. Tarihi ben yazdım. Belediyenin parası ile değil kendi emeğimle yazdım. Sen Aslanlı Yolda yürüyeceğim diyeceksin bugün çıkıp paralel yapının kanalında konuşacaksın. Sen Atatürk’ün izindeyiz diyeceksin, 2012 yılı 10 Kasım’da törenlere katılmayacaksın. Sen vatan, millet, cumhuriyet diyeceksin sonra ulusal marşımızı yarıda kestireceksin. Sen renk değiştiren bukalemun gibi oldun. Belediye senin babanın çiftliği değil.  Yolsuzluk yapanlar cezasını çekecek. Tahir Başkan temiz ve dürüst belediyecilik yapacak. Burada yaptığı mitingde, benim AK Parti’ye geçmekle hainlik ettiğimi söylemiş. Seni oraya taşıyan Selami Değirmenci ile benim. Özcan Işıklar, AK Parti’ye geçmek istedi. Ama sana rozet takılacağı zaman bunu öğrenen Metin Karakaş ve Hüseyin Turan bu duruma engel oldu.  Bana AK Parti’ye geçtiğim için hain diyorlar ama kimse bana hırsız diyemedi, diyemez. O beni yuhalattı ama siz yapmayın” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

 

HAK İÇİN HAKİKAT İÇİN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti hizmetlerinin 30 Mart’ta kaldığı yerden devam edeceğini belirten İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca; “Başbakanımızın Silivri’ye gelişi ile tüm Türkiye’ye sesini duyuran canım Silivrime çok teşekkür ediyorum. Bugün Kale Mahallesi’ndeyiz. Buranın kaderi 2004 yılında AK Parti ile değişti. Mahallenin bütün alt yapısı değiştirildi. Kale Park ne haldeydi? Muhteşem güzel bir hale getirdik. Efsane hizmetler döneminde bu şirin Fatih Mahallesi ve 18 tane tarihi eser binasının hepsinde bizim başkanlarımızın imzası var. Çünkü AK Parti hizmet demek. Silivri yarım kalan efsane dönemini Tahir Başkanımız ile devam ettirecek.  Mimar Kadir Topbaş ve Mimar Tahir Sert’le hak için hakikat için yolculuğumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu

 

BU MAHALLENİN EVLADISIN AMA BİR ÇİVİ ÇAKMAMIŞSIN

AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Mimar Tahir Sert; “Değerli dostlarım sizler gerçekten muhteşemsiniz. Başbakanımız geldiği gün 3 saatte on binlerce kişi Silivri’ye akın ederek gücünü gösterdi. Pazar günü, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine

2 300 000 kişinin katılımı ile AK Parti’nin gücünü gösterdiniz. Önce Selimpaşa’da şimdi de Kale Mahallesi’nde birilerinin uykusunu kaçırdınız. 30 Mart’ta sandık başına gideceksiniz ve yöneticilerinizi seçeceksiniz. 5 yılın ne kadar kıymetli olduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz. İstanbul’da son 10 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Abimiz çok güzel hizmetlerin altına imzasını attı. İstanbul’u, dünya belediyelerine örnek olan bir şehir haline getirdi. Silivri, 2004-2009 yılları arasında AK Parti Belediyeciliği sayesinde efsane hizmetlerle tanıştı. Bu dönemde adliye sarayı, devlet hastanesi, derslikler, belediye binası, dere ıslahları, arıtma tesisi, doğalgaz geldi. Silivri 5 yılda 850 Milyon TL yatırım aldı. Peki 2009-2014 yılları arasında bu mahallenin evladıyım diyen Özcan Işıklar, size ne yaptı? Kale Mahallesi’ne bir çivi bile çakmadı. Nasıl bu mahallenin evladısın?”

 

BAŞBAKANIMIZ, AVRUPA’YA SİLİVRİ’DEN MESAJ VERECEK

 “Hiç hizmet gelmezken bugün 135 Milyon TL borç yaptı. O Silivri Belediyesi’ni batırmanın tarihini yazdı. Silivri ile ilgili metro, devlet üniversitesi, kavşaklar, spor kompleksi, katlı otoparklar, kültür merkezi ve daha pek çok projemiz var. Başbakanımız, Avrupa’ya Silivri’den mesaj vermek istiyor. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü milyonlarca insanın arasından beni gördü ve “Tahir Silivri’yi almadan gelme” dedi. Otobüste de “Tahir Silivri’yi al. Devlet, hükümet, büyükşehir Silivri’ye çalışacak” dedi. Ben sizin evladınızım. Nereden geldiğimi hiçbir zaman unutmadım. Silivri’nin önünde tarihi bir fırsat var. Beni ben yapan bu topraklara borcumu ödemek istiyorum. Bu tarihi fırsatı kaçırmayalım. Sizlerin desteği ile Silivri’yi dünya kenti yapmaya, marka şehir yapmaya geliyorum” dedi ve programa katılan vatandaşlara teşekkür ederek programı sonlandırdı.

 
Anahtar Kelimeler:AK, Parti, Silivri, Belediye, Başkan, Adayı, Mimar, Tahir, Sert, önceki, akşam, fatih, mahallesi, silivri, miting, ak, parti, mimar, tahir, sert,
Kaynak / EditörSilivrimiz.com - Silivri Haber
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Politika Haberleri
MHP'li Karakoç'a Silivri'de Yoğun İlgi
Mimar Sinan'ı Anma Günü Mesajı
Demiral'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Demiral'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
Ak Parti Silivri Genel Merkez Kongresindeydi
Demiral'dan Yeni Genel Başkan Açıklaması
Silivri Cezaevi'nde Demirtaş Birinci Çıktı
Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Silivri'den Ekmelettin Çıktı
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

Zabıta Teşkilatının 189. Yaşı Kutlandı
3. Tarım Fuarı Yoğun Katılımla Gerçekleşti
Arazi Satışlarıyla İlgili Toplantı Gerçekleştirildi
Silivri'nin En İyi Domatesi Seçildi
Silivri'de Zafer Bayramı Coşkusu
Silivri Tarım Fuarı Başladı
Kültür Merkezi Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
Silivri'de Domates Festivali ve Tarım Fuarı Günleri
Kadıköylü Üreticilere Teşvik Töreni
Yaz Spor Okulları Törenle Sona Erdi
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Anket

Silivri Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun musunuz?


  
Evet47 Kişi (%19 )
  
Hayır195 Kişi (%81 )

Toplam 242 Kişi

Hava Durumu ( İstanbul )
Bugün
6°°C - 10°°C
Pazar
6°°C - 12°°C
Pazartesi
9°°C - 17°°C
Salı
8°°C - 16°°C
Namaz Vakitleri ( İstanbul )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:2706:5513:1816:4319:2820:49

24 Mart 2018 Cumartesi
Tarihte Bugün
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."
(MEVLANA (R.A))
Arşiv Arama
Karikatür

Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Yayın İlkeleri
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,42ms