Bugün - 20 Mart 2018 Salı
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Yayın İlkeleri
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.silivrimiz.com Logo
Gündem
Politika
Belediye
Kültür Sanat
Eğitim
Esnaf
Spor
Cemiyet
Doğum
Vefat
Diğer »
-
İstanbul 17°°C
Haber Detayları

Cumhurbaşkanlığı Seçim Startı Verildi

AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı Haziran ayı Danışma Meclisi, partilelerin katılımı ile İlçe Başkanlık Binası Konferans Salonunda gerçekleşti.

Politika Haberi - 27 Haziran 2014 Cuma - 16:42
AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı Haziran ayı Danışma Meclisi, partilelerin katılımı ile İlçe Başkanlık Binası Konferans Salonunda gerçekleşti.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı Haziran ayı Danışma Meclisi, partilelerin katılımı ile İlçe Başkanlık Binası Konferans Salonunda gerçekleşti.

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı Haziran ayı danışma meclisi toplantısı ilçe konferans salonunda, İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ve Ramazan ayı munasebeti ile yapılacak olan programların değerlendirildiği danışma meclisi toplantısına katılım oldukça yoğundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Haziran Ayı Danışma Meclisi toplantısına, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, önceki dönem Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Selimpaşa eski Belediye Başkanı Ahmet Yağcıoğlu, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı Ana kademe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları yönetimi, Mahalle Başkanları ve partililer katıldı.

DEMİRAL; RABBİM NEYLERSE GÜZEL EYLER

Haziran ayı danışma meclisi başkanlığına İlçe başkan yardımcısı ve ilçe yönetim kurulu üyesi Aydın Karabına seçildi. divan üyeliğini kadın kollarından Cansel Çil ile gençlik kollarından İrfan Öztanç yaptılar. AK Parti ilçe başkanı Dilek Demiral'ın açılış ve selamlama konuşması ile başlayan Danışma meclisi ilçe yönetim kurulu üyesi Fahrettin Berktaş'ın ilçe teşkilatının çalışmalarını sinevizyon eşliğinde anlatması ile devam etti.

AK Parti ilçe başkanı dilek Demiral yaptığı konuşmada 30 Mart Seçimlerini de değerlendirerek; "Zorlu bir yarıştan ve süreçten geçtik . Gönül, sarfettiğimiz emekleri taçlandırmayı arzu ederdi , fakat olmadı . Rabbim neylerse güzel eyler diyerek önümüzdeki süreçlere bakmamız gerekiyor , muhakkak dersler çıkarmamız gerekiyor , birlik ve beraberlik ile birbirimize daha sıkı kenetlenmemiz gerekiyor .

Sonuç istediğimiz gibi olmasada ben Silivri teşkilatı olarak kurulduğu günden bu yana en yüksek oy oranını almamızda katkı sağlayan siz teşkilat mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyorum . Seçim sonrasında biraz önce izlediğiniz slayttaki rutin çalışmalarımızı gerçekleştirdik . Fakat burada en önemlisi hep birlikte tekrar kenetlenerek seçim çalışmalarımıza başladık . Başımız dik , partimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ettik . Fakat yeterli mi? tabiî ki değil . Yeni seçim sürecine girdiğimiz bu mübarek günlerde hayırlısı ile en iyi sonucu almak için çalışacağız" dedi.

TÜRKİYE'DE CUMHURBAŞKANINI İLK KEZ HALK SEÇECEK

Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Demiral; Bu seçimin diğer seçimlerden çok daha farklı özellikleri olacak . Türkiye de ilk defa halkımız Cumhurbaşkanını seçecek . Demokratikleşme sürecinde bu seçim adını altın harflerle tarihe yazacak ve bizler bu teşkilatın mensupları olarak katkı sunma onuruna nail olacağız . Bunları çocuklarımıza , torunlarımıza gururla anlatacağız. Bu seçim sadece Türkiye’nin kaderini değil , tüm dünyada bizden umut bekleyen mazlumlarında gönlüne su serpecektir . Türkiye’nin yaşadığı 28 Şubatlara, askeri darbelere noktayı koyacaktır. Bu utançlara son verecektir.

ÇOÇUKLARI SOKAKLARA DÖKEREK RANT SAĞLAMAK İSTEDİLER

Yerel seçimler öncesi ilegal örgütler tarafından hazırlanan sahte ses kayıtları ile AK Parti ve başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı yıpratmak amacıyla 17 Aralık ve 25 Aralık süreçlerini de değerlendiren AK Parti ilçe Başkanı Dilek Demiral, Bu süreçten silivri ölçeğinde bazı güçler çocukları sokağa dökerek lehlerinde rant sağlamak istediklerini belirterek yaptığı konuşmada; Son zamanlarda yaşadığımız 17 Aralık, 25 Aralık süreçlerine hepimiz şahit olduk . Silivri özelinde de bizzat maruz kaldığımız 10 Kasım törenleri saldırılarını, ortaokula giden çocukları nasıl kullanarak sokaklarda yürüttüklerini, okullarda protestolar yaptıklarını , çarşıda pazarda görüntülü ekranları ile Sayın Başbakanımıza nasıl saldıklarını , sabote ettikleri mitinglerimizi , mahallelerimizde bayraklarımızı keserek yerlerde ezdiklerini unutmadık , unutmayacağız. CHP zihniyeti ile bir araya gelenleri, onlarla nasıl pazarlıklar yapıldığını ve paralelciler ile yapılan görüşmeleri dinledik ve yerel basınımızdan da okuduk. İşte tüm bunları tekrar hatırlayarak çalışmamız gerekiyor arkadaşlar.

BU BİR AKIL TUTULMASIDIR

Son günlerde yaşadığımız bir konuya da değinmeden geçemeyeceğim . Referandumda hayır diyen , bunun için çalışanlar bu gün bizlerin , teşkilatımızın emeklerinin de olduğu evet dediğimiz çalışmaların ekmeğini yiyiyorlar . Yapılan anayasa değişikliğinden faydalanarak, özgürlüklerine kavuşuyorlar . Adı maalesef Silivrimiz ile bütünleşen Ergenekoncuların destekçileri, yine Silivri de, sayemizde sevinerek halay çekiyorlar . Bu bir akıl tutulmasıdır arkadaşlar . Onlar sevine dursunlar ,ama bizim daha fazla çalışmamız gerekiyor . Sandık sandık çalışmamız gerekiyor . Koordinatörlerimiz , sandık başkanlarımız belirlendi . Fakat bizim için seçim sadece sandık başında durduğumuz gün değil , seçim gününe kadar olan süreci önemsiyor ve buna göre çalışıyoruz . Geçen hafta İl Başkanlığımızın talimatı ile sandık yönetim kurullarımızla toplantılar yaptık ve sonuçlarını değerlendirdik . Aldığımız sonuçlardan daha fazlasını yapabiliriz inancı ile bundan sonraki süreçte yönetim kurullarımızda ulaşılmayan , arzu etmeyen , üyeliğinde problem olanların yerine yeni üyelerimizi katarak ailemizi genişleteceğiz. Keza Başbakanımız da bu konuyu çok önemsemektedir.

SKM BAŞKANI EMRAH MAŞALACI

Değerli arkadaşlar çalışmalarımızdan bir tanesi de SKM nin kurulması yönündedir. SKM ile ilgili başkanlık görevini Emrah Maşalacı kardeşimize deklare ettik , kendisine zamanı , tecrübesi ile destek verecek bir ekip kurduk . Buradaki en önemli konu hep birlikte dava bilinci ile haraket etmektir. Aksinin mümkün olmadığını , kişisel hesap ve beklentileri bulunan tek bir arkadaşımızın aramızda bulunmadığını biliyorum . Bu şuurdaki tek bir birey bile içimizde bulunmaz , bulunamaz . Çünkü Sayın Başbakanımızın belirttiği gibi bu parti şahıslarla değil , ilkelerle ve dava şuuru ile haraket eden teşkilatlardan oluşmuştur .

Halis niyetlerle yola çıktığımız bu suretçe yol arkadaşlığı çok önemlidir. Ben her bir yol arkadaşımın desteğini istiyorum. Mübarek ramazan ayı arifesinde Bismillah diyerek süreci hızlandırıyor ve bu vesile ile Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun dileklerinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

DALKILIÇ; KENDİLERİNDEN ADAY OLAMAYACAĞINI ONLARDA BILIYOR

AK Parti il başkan yardımcısı Halis Dalkılıç yaptığı konuşmada geçmişin unutulması fakat dersler alınarak önümüzde ki Cumhurbaşkanlığı seçimine iyi bir şekilde hazırlanarak seçimden çıkılması gerektiğini belirterek bugün bu sıcakta her birimiz evimizde elimizde kumanda televizyon karşısında otura bilirdik, Silivri'nin sahilinde bulunan çay bahçelerinde çay kahve içe bilirdik ama ne yaptık biz Milleti ile dertlenen ve milletinin huzur ve refahı için çalışan Sayın başbakanımıza destek vermek ve ülkemizin daha iyi bir yerlere gele bilmesi için çalışan başbakanımıza sahip çıkarak önümüzde ki cumhur başkanlığının seçim startını vermiş bulunuyoruz. il başkanımızın söylediği gibi sırtımızda ter akmayan nokta kalmayıncaya kadar çalışacağız ve inşallah ki ilk turda Cumhur başkanımızı seçeceğiz. Kendilerinden Cumhurbaşkanı olmayacağını anlayan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli çatı aday altında bir aday çıkartılar. kendi içlerinden bir aday bulamayacak durumdalar. Bizim öyle bir sıkıntımız yok dedi.

 
Anahtar Kelimeler:AK, Parti, Silivri, İlçe, Başkanlığı, Haziran, ayı, Danışma, Meclisi, partileler, cumhurbaşkanlığı, seçim, startı,
Kaynak / EditörSilivrimiz.com - Silivri Haber
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Politika Haberleri
MHP'li Karakoç'a Silivri'de Yoğun İlgi
Mimar Sinan'ı Anma Günü Mesajı
Demiral'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Demiral'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
Ak Parti Silivri Genel Merkez Kongresindeydi
Demiral'dan Yeni Genel Başkan Açıklaması
Silivri Cezaevi'nde Demirtaş Birinci Çıktı
Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Silivri'den Ekmelettin Çıktı
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

Zabıta Teşkilatının 189. Yaşı Kutlandı
3. Tarım Fuarı Yoğun Katılımla Gerçekleşti
Arazi Satışlarıyla İlgili Toplantı Gerçekleştirildi
Silivri'nin En İyi Domatesi Seçildi
Silivri'de Zafer Bayramı Coşkusu
Silivri Tarım Fuarı Başladı
Kültür Merkezi Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
Silivri'de Domates Festivali ve Tarım Fuarı Günleri
Kadıköylü Üreticilere Teşvik Töreni
Yaz Spor Okulları Törenle Sona Erdi
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Anket

Silivri Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun musunuz?


  
Evet47 Kişi (%19 )
  
Hayır195 Kişi (%81 )

Toplam 242 Kişi

Hava Durumu ( İstanbul )
Bugün
7°°C - 17°°C
Çarşamba
9°°C - 17°°C
Perşembe
8°°C - 14°°C
Cuma
7°°C - 15°°C
Namaz Vakitleri ( İstanbul )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:3407:0113:1916:4119:2420:44

20 Mart 2018 Salı
Tarihte Bugün
1513 - Osmanlı şehzadelerinden Korkut Çelebi Kütahya'da öldü. Doğumu. Amasya, 1470.
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Hepimiz ölümün nişanlısıyız?
(CENAP ŞEHABETTİN)
Arşiv Arama
Karikatür

Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Yayın İlkeleri
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,92ms